Одеська обласна філармонія

Описание

У 2021 році виповнюється 90 років з дня утворення Одеської обласної філармонії,  яка за весь період своєї роботи зберігає популярність в Україні та за її межами завдяки високому рівню концертів, творчої активності і гастрольної діяльності колективу.

На сцені філармонії в різні часи виступали Д. Ойстрах, Л. Коган,

Е. Гілельс, С. Ріхтер, Н. Петров, М. Плетньов, М. Чайковська, 

Д. Мацуєв, Д. Башкіров, Ю. Кот, Т. Анісімова, В.Третяків, П. Бурчуладзе, Б. Блох, В. Пьявко, Ю. Кузнєцов, Державний камерний оркестр «Віртуози Москви», художній керівник – народний артист СССР  В. Співаков, Академічний симфонічний оркестр Росії  ім. Є.Світланова, диригент- народний артист Росії М. Горінштейн, національний оркестр народних інструментів України під керівництвом народного артиста України В.Гуцула

Новітня історія філармонії, яку створюють співаки, інструменталісти, майстри розмовного жанру, лектори - музыкознавці, також багата іменами. Серед них  заслужені  діячи мистецтв України Морозевич Н.В. та Саакянц Ю.А.,  народні артисти України  Бакальчук М.І., Буркацька Т.В., Довгань Л.М., Пєтухов М.В., Свидюк М.І., Стадниченко Л.Л., Ботвинов О.І., Стаховська О.В. Мурза А.В., Демидова В.Г.,  заслужені артисти України Кириченко В.П.,  Ксіда Н.В., Притула Д.Б., Смотрицька І.Д., Сукенник Г.І., Тимофеєва-Бойко С.Д., Шаврук І.Л., Терентєв С.В., Гульцова Д.П., Комарова І.І., заслуженІ працівникі культури України Зіцер Г.Б., Розен Г.Л., Дмітрієв О.І., Коган Ю.А., лауреати багатьох вітчизняних і міжнародних конкурсів. 

В стінах філармонії сьогодні працюють академічний ансамбль української пісні та танцю «Чайка», тріо  бандуристок «Мальви», ансамбль солістів «Ренесанс», ансамбль народних інструментів «Мозаїка», камерний оркестр під керівництвом заслуженого артиста України І.Шаврука, багато солістів-вокалістів та солістів-інструменталістів. Майстри художнього слова,лектори-музикознавці та конферансьє. 

Гастрольні шляхи артистів Одеської обласної філармонії простягаються далеко за межі України.  Це  Румунія, Словенія, Польща, Іспанія, Франція, Молдова. Німеччина. І всюди де виступали артисти Одеської філармонії їх супроводжував незмінний успіх.

Унікальність Одеської філармонії  як творчої активної концертної організації в тому, що вона знаходиться в історичній будівлі, пам'ятнику архітектури 19 віків.

Прекрасна будівля Одеської обласної філармонії  була споруджена в 1894-1899 роках в стилі італійської готики архітектором А. И. Бернардацци за проектом В.І.Прохаски. Спочатку в нім розміщувалася одеська хлібна біржа. У роки радянської влади в цій будівлі, пам'ятнику архітектури 19 віків зазвучала музика- тут набула свого дому Одеська обласна філармонія.

Сьогодні колективом філармонії керує заслужений працівник культури України директор Галина Борисівна Зіцер, чия професійна доля ось вже більше тридцяти років нерозривно пов'язана і з музикою і з архітектурою. 

Г.Б. Зіцер є одним із провідних  організаторів мистецького, зокрема, фестивального і гастрольно-концертного руху в Україні.

Держава та громадські організації високо оцінили участь Г.Б. Зіцер у культурному житті України та нашого регіону. За особливі досягнення у розвитку культурного життя у 2002 р. їй було присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник культури України». За сумлінну працю та високий професіоналізм її нагороджено Почесними грамотами Міністерства культури України, Одеської облдержадміністрації, Одеської обласної ради. За особливий внесок у відродження духовності національної науки і культури Г.Б.Зіцер отримала нагороду «Свята Софія» у рамках Міжнародної  іміджевої програми «Лідери ХХІ століття», диплом асамблеї ділових кіл, як переможець рейтингу «Спеціаліст року». Г.Б. Зіцер кавалер ордену «Патріот України», є взірцем професійного служіння вітчизняному мистецтву , справи виховання молодого талановитого покоління митців України. Під її керівництвом у 163 концертному сезоні (2010р.) вперше розроблено два нових концертних напрямку, створених на основі співпраці з лікувальними закладами Одеси, це концертні цикли «Ефект Моцарта» для майбутніх мам та «Ефект Вівальді» для хворих на інсульт. Завдяки її великому бажанню давати молодим дорогу та путівку в життя, за цей період було проведено 2 новаторські проекти «Голос симфорока», звернено достатньо уваги для розширення напрямку естрадної пісні; завдяки її старанням та натхненню,  наполегливості та керівницької обдарованості у 2011 році вперше на Україні відбувся І міжнародний фестиваль «Баян-парад», у травні 2011 р. у містах Придунав’я,  на південних просторах Одещини з великим успіхом та розмахом пройшов та отримав своє друге народження забутий на ціле десятиліття фестиваль «Дунайська весна», започатковані фестивалі «Ніч у філармонії» та «Естрадна пісня».

Під чуйним керівництвом заслуженного працівника культури України Зіцер Г.Б. у філармонії вдалося створити величезну кількість нових програм, провести фестивалі, гастролі, різні концертні заходи. Артисти філармонії продовжують традиції служіння високому мистецтву і сьогодні шукають і знаходять нові шляхи до серця слухачів.

 

У 2021 році виповнюється 90 років з дня утворення Одеської обласної філармонії,  яка за весь період своєї роботи зберігає популярність в Україні та за її межами завдяки високому рівню концертів, творчої активності і гастрольної діяльності колективу.

На сцені філармонії в різні часи виступали Д. Ойстрах, Л. Коган,

Е. Гілельс, С. Ріхтер, Н. Петров, М. Плетньов, М. Чайковська,

Д. Мацуєв, Д. Башкіров, Ю. Кот, Т. Анісімова, В.Третяків, П. Бурчуладзе, Б. Блох, В. Пьявко, Ю. Кузнєцов, Державний камерний оркестр «Віртуози Москви», художній керівник – народний артист СССР  В. Співаков, Академічний симфонічний оркестр Росії  ім. Є.Світланова, диригент- народний артист Росії М. Горінштейн, національний оркестр народних інструментів України під керівництвом народного артиста України В.Гуцула

Новітня історія філармонії, яку створюють співаки, інструменталісти, майстри розмовного жанру, лектори - музыкознавці, також багата іменами. Серед них  заслужені  діячи мистецтв України Морозевич Н.В. та Саакянц Ю.А.,  народні артисти України  Бакальчук М.І., Буркацька Т.В., Довгань Л.М., Пєтухов М.В., Свидюк М.І., Стадниченко Л.Л., Ботвинов О.І., Стаховська О.В. Мурза А.В., Демидова В.Г.,  заслужені артисти України Кириченко В.П.,  Ксіда Н.В., Притула Д.Б., Смотрицька І.Д., Сукенник Г.І., Тимофеєва-Бойко С.Д., Шаврук І.Л., Терентєв С.В., Гульцова Д.П., Комарова І.І., заслуженІ працівникі культури України Зіцер Г.Б., Розен Г.Л., Дмітрієв О.І., Коган Ю.А., лауреати багатьох вітчизняних і міжнародних конкурсів.

В стінах філармонії сьогодні працюють академічний ансамбль української пісні та танцю «Чайка», тріо  бандуристок «Мальви», ансамбль солістів «Ренесанс», ансамбль народних інструментів «Мозаїка», камерний оркестр під керівництвом заслуженого артиста України І.Шаврука, багато солістів-вокалістів та солістів-інструменталістів. Майстри художнього слова,лектори-музикознавці та конферансьє.

Гастрольні шляхи артистів Одеської обласної філармонії простягаються далеко за межі України.  Це  Румунія, Словенія, Польща, Іспанія, Франція, Молдова. Німеччина. І всюди де виступали артисти Одеської філармонії їх супроводжував незмінний успіх.

Унікальність Одеської філармонії  як творчої активної концертної організації в тому, що вона знаходиться в історичній будівлі, пам'ятнику архітектури 19 віків.

Прекрасна будівля Одеської обласної філармонії  була споруджена в 1894-1899 роках в стилі італійської готики архітектором А. И. Бернардацци за проектом В.І.Прохаски. Спочатку в нім розміщувалася одеська хлібна біржа. У роки радянської влади в цій будівлі, пам'ятнику архітектури 19 віків зазвучала музика- тут набула свого дому Одеська обласна філармонія.

Сьогодні колективом філармонії керує заслужений працівник культури України директор Галина Борисівна Зіцер, чия професійна доля ось вже більше тридцяти років нерозривно пов'язана і з музикою і з архітектурою.  

Г.Б. Зіцер є одним із провідних  організаторів мистецького, зокрема, фестивального і гастрольно-концертного руху в Україні.

Держава та громадські організації високо оцінили участь Г.Б. Зіцер у культурному житті України та нашого регіону. За особливі досягнення у розвитку культурного життя у 2002 р. їй було присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник культури України». За сумлінну працю та високий професіоналізм її нагороджено Почесними грамотами Міністерства культури України, Одеської облдержадміністрації, Одеської обласної ради. За особливий внесок у відродження духовності національної науки і культури Г.Б.Зіцер отримала нагороду «Свята Софія» у рамках Міжнародної  іміджевої програми «Лідери ХХІ століття», диплом асамблеї ділових кіл, як переможець рейтингу «Спеціаліст року». Г.Б. Зіцер кавалер ордену «Патріот України», є взірцем професійного служіння вітчизняному мистецтву , справи виховання молодого талановитого покоління митців України. Під її керівництвом у 163 концертному сезоні (2010р.) вперше розроблено два нових концертних напрямку, створених на основі співпраці з лікувальними закладами Одеси, це концертні цикли «Ефект Моцарта» для майбутніх мам та «Ефект Вівальді» для хворих на інсульт. Завдяки її великому бажанню давати молодим дорогу та путівку в життя, за цей період було проведено 2 новаторські проекти «Голос симфорока», звернено достатньо уваги для розширення напрямку естрадної пісні; завдяки її старанням та натхненню,  наполегливості та керівницької обдарованості у 2011 році вперше на Україні відбувся І міжнародний фестиваль «Баян-парад», у травні 2011 р. у містах Придунав’я,  на південних просторах Одещини з великим успіхом та розмахом пройшов та отримав своє друге народження забутий на ціле десятиліття фестиваль «Дунайська весна», започатковані фестивалі «Ніч у філармонії» та «Естрадна пісня».

Під чуйним керівництвом заслуженного працівника культури України Зіцер Г.Б. у філармонії вдалося створити величезну кількість нових програм, провести фестивалі, гастролі, різні концертні заходи. Артисти філармонії продовжують традиції служіння високому мистецтву і сьогодні шукають і знаходять нові шляхи до серця слухачів. 

 







×