ДУ «КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МОЗ УКРАЇНИ»

Описание

Державна установа «Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» створена згідно наказу МОЗ України від 01.07.2016 року №644 «Про прийняття до сфери управління Міністерства охорони здоров’я цілісних майнових комплексів державних підприємств та державних установ».

 

 Установа належить до закладів громадського здоров’я, головним завданням якої є діяльність у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження), профілактики неінфекційних захворювань, захисту населення від інфекційних хвороб. Штатна чисельність працівників – 373 осіб. Предметом діяльності установи є забезпечення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, здійснення заходів, спрямованих на санітарну охорону державного кордону України, державний облік інфекційних і професійних захворювань, отруєнь, розслідування причин і умов виникнення інфекційних захворювань, отруєнь, радіаційних аварій.

 

В структурі установи є 4 відокремлених структурних підрозділи, які охоплюють епідеміологічним наглядом всю територію Кіровоградської області та забезпечують лабораторні дослідження. Випробувальна лабораторія акредитована Національним агентством з акредитації України з 2017 року.

 

Лабораторні дослідження біологічних, фізичних та хімічних факторів проводяться в 13 лабораторіях за наступними напрямами:
• моніторинг циркуляції вірусів серед населення та в навколишньому середовищі;
• вивчення стану імунітету населення до вірусних інфекцій для прогнозування епідемічної ситуації та своєчасного проведення профілактичних та протиепідемічних заходів
• проведення бактеріологічних, серологічних та санітарно-бактеріологічних досліджень біологічного матеріалу людей та об’єктів середовища життєдіяльності людини;
• вимірювання фізичних факторів, шкідливих для здоров’я;
• санітарно – хімічні випробування на вміст шкідливих хімічних речовин в об’єктах навколишнього середовища, в атмосферному повітрі та повітрі робочої зони;
• визначення потужності поглиненої в повітрі дози (ППД ) гамма-випромінювання;
• визначення еквівалентної рівноважної об’ємної активності (ЕРОА) радону в повітрі;
• визначення питомої активності радіонуклідів цезію-137, стронцію-90 та природних радіонуклідів.
• здійснення моніторингу ефективного проведення протиепідемічних заходів.

 

Робота відділів епідеміологічного нагляду (спостереження) за інфекційними та неінфекційними хворобами спрямована на виявлення пріоритетних проблем охорони здоров’я та загроз для здоров’я шляхом:
• виконання програм профілактики захворювань, охорони здоров’я населення;
• інтеграції даних про фактори навколишнього середовища з показниками стану здоров’я людей
• розслідування спалахів інфекційних захворювань, отруєнь, радіаційних аварій та встановлення їх причин;
• прогнозування епідемічної ситуації, підготовки інформації про динаміку інфекційних хвороб, циркуляцію та мінливість збудників та якість діагностики;
• встановлення основних детермінантів стану здоров’я та проблем в галузі охорони здоров’я, здійснення оцінки ризиків для здоров’я населення;
• моніторингу загроз та соціальних і економічних факторів, що впливають на здоров’я, оцінки ризиків виникнення надзвичайних подій у сфері громадського здоров’я.

 

Особлива увага в період епідемії COVID-19 приділяється організації протиепідемічних заходів для запобігання занесенню і поширенню на території області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS–COV-2.При реєстрації випадків проводиться епідеміологічне розслідування та повний комплекс протиепідемічних заходів, в ч.т. дезінфекційних.

 

 Кіровоградський обласний лабораторний центр знаходиться на «передовій» у боротьбі з коронавірусною інфекцію. ПЛР-дослідження верифіковані національною референс-лабораторією МОЗ України з 100 % достовірністю. 98% від усіх проведених тестів в області виконані вірусологічною лабораторією Центру.

 

 Очолює центр головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук, в.о. обов’язків генерального директора ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України».
Кандидат медичних наук, заслужений лікар України, лікар вищої кваліфікаційної категорії за спеціальностями «Організація та управління охороною здоров’я»; «Епідеміологія»; Магістр публічного управління та адміністрування.

 

 Надія Іванівна є прикладом сучасного керівника і лідера, якому притаманні компетентність, відповідальність, гостре сприйняття нових потреб, відчуття часу, особиста гідність, вміння йти на розумний ризик, творчо розв'язувати проблеми, висока працездатність та постійне прагнення бути кращим і робити все як найдосконаліше.

 

Враховуючи виклики сьогодення, Надія Іванівна значну увагу приділяє зміцненню матеріально-технічної лабораторної бази установи.

 

Завдяки придбанню нового найсучаснішого обладнання вірусологічна лабораторія виведена на новий високий рівень та єдина в Кіровоградський області, яка здатна проводити 1500 тестувань на добу методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) на SARS–COV-2.

 

Ампліфікатори, автоматичні станції, центрифуги, шафи біологічної безпеки, електронне інформаційне програмне забезпечення, впровадження нових сучасних методів дослідження, створення нових робочих місць - все це та багато іншого є здобутком лише за неповний рік керівництва.

 

Отримання в 2020 році наукового ступеня кандидата медичних наук є ще одною рисою Надії Іванівни – постійне удосконалення та професіоналізм. Свою професійну діяльність успішно поєднує з науковою та викладацькою діяльністю в Донецькому національному медичному університеті. Авторка 49 наукових праць. Пройшла стажування на клінічних базах університету імені Рене Декарта та університету імені Дені Дідро (Франція) в рамках Освітньої програми для лікарів, організованої Асоціацією французько-української співпраці в галузі медицини та фармації (ASFUDS) за сприяння Світової федерації українських лікарських товариств (2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019)

 

Переможець спецномінації «Заради життя», відзнака «У фокусі добра – 2020».

 

За значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю Указом Президента України від 22 січня 2021 року №24/2021 присвоєно звання «Заслужений лікар України» Оперчук Надії Іванівні.

 

Нагородження:
- Почесна грамота міністерства охорони здоров’я України (2020, 2009, 2007);
- Почесна грамота професійної спілки працівників охорони здоров’я України (2020)
- Грамота Міністерства енергетики і ЦК профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України (2011);
- Грамота Міністерства палива та енергетики України (2003);
- Почесна грамота Кіровоградської обласної державної адміністрації та обласної ради (2020);
- Почесна грамота Кіровоградської обласної ради (2018);
- Почесна грамота Маловисківської районної ради та районної державної адміністрації (2011);
- Почесна грамота Східної об’єднаної організації профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України (2013)
- Почесна грамота головного управління Держсанепідслужби у кіровоградській області (2013, 2014, 2016);
- Почесна грамота департаменту охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації (2015).

 

 







×