Головний гран-прі України «Золота пектораль»
ГОЛОВНИЙ ГРАН-ПРІ УКРАЇНИ « ЗОЛОТА ПЕКТОРАЛЬ»
Статут
1. Загальні положення.
1.1. Головний гран – прі України «Золота пектораль» відноситься до найвищої категорії суспільних відзнак України.
Головний гран – прі України «Золота пектораль» заснований міжнародною громадською організацією Асамблея ділових кіл з метою відзначення найдостойніших, кращих з кращих особистостей та трудових колективів, які цілим комплексом достоїнств відповідають найвищим загальноприйнятим нормам людських чеснот та заслуговують найвищої суспільної поваги.
Головний гран – прі України «Золота пектораль» вручається особі, або колективу за найвищі досягнення в сучасному світі, як символ величі справ та духу, як офіційне визнання суспільством його заслуг, як утвердження статусу високої всенародної поваги на рівні великих володарів, адже у всі історичні часи рівень поваги суспільства до особи або громади є одним з найвищих мірил, що визначає місце в суспільстві та в пам’яті нащадків.
2. Присудження Головного гран – прі України «Золота пектораль» з врученням ексклюзивної відзнаки «Золота пектораль» здійснюється згідно з рішенням Науково-Експертної Ради Асамблеї ділових кіл.
Глибока філософія «Золотої пекторалі» образно відтворює матеріально-духовну сутність людського буття. Середній ярус пекторалі символізує світ природної благодаті, який є основою всього земного. Верхній ярус символізує реальне людське життя з його побутом та професійною діяльністю. Нижній ярус, через інстинктивні мотиви боротьби між міфічними та дійсними істотами відтворюють жорстоку реальність самоутвердження та конкуренції в змаганні за першість. Первинне призначення пекторалі-нагрудний знак шляхетності та влади скіфського царя. Образне перетворення пекторалі в сучасну відзнаку є популяризацією її величі, продовженням її історичного життя, розбудовою її генеалогічного «древа», свідченням і нерозривності традицій людських поколінь.
Порядок представлення до нагороди.
1. Подання щодо висунення кандидатів на здобуття Головного гран – прі України «Золота пектораль» направляється в Науково-Експертну Раду Асамблеї ділових кіл з доданням таких матеріалів:
- - анкета претендента (за встановленим зразком);
- - відомості, що характеризують лідируючі позиції претендента в його сфері діяльності з перерахуванням конкретних соціально-економічних вітчизняних або міжнародних проектів і програм;
- - рекомендаційні листи (від держадміністрації, ділових партнерів, громадських організацій) завірені печаткою і підписом керівника організації, яка представляє претендента;
- - два кольорові фото (4х6 см) для особи, для підприємства – фото керівника.
2.2. Рішення Науково-експертної Ради Асамблеї ділових кіл про нагородження відзнакою «Золота пектораль» здійснюється при наявності однієї з нижченаведених підстав:
- - за видатний внесок у відродження і зміцнення української державності;
- - за визначні заслуги у відродженні духовності, розвитку національної науки і культури;
- - за активну зовнішньополітичну, зовнішньоекономічну, та миротворчу діяльність, утвердження міжнародного авторитету Української держави, сприяння її інтеграції в світове співтовариство;
- - за вагому благодійницьку діяльність;
- - за визначні заслуги в становленні цивілізованих демократичних норм та верховенства міжнародного права, зміцненні міжнародних культурних зв’язків та розвитку ефективних інтеграційних процесів;
- - за вагомі досягнення в розвитку вітчизняної економіки, в розробці високопродуктивних технологій, в організації ефективного конкурентноспроможного виробництва.
2.3. Право висунення кандидатів на здобуття «Золотої пекторалі» надається органам державного управління, громадським організаціям, підприємствам – лідерам у своїй сфері діяльності, а також авторитетним політичним і громадським діячам. Пропозиції щодо нагородження можуть також вносити місцеві органи виконавчої влади та лауреати почесного звання «Володар Золотої пекторалі».
2.4. В окремих випадках рішення про присудження претенденту « Золотої пекторалі» може бути прийняте безпосередньо Президією Асамблеї ділових кіл.
Порядок вручення « Золотої пекторалі»
Вручення відзнаки « Золота пектораль» здійснює Президія Асамблеї ділових кіл в столиці України м. Києві під час урочистої церемонії з відповідними почестями, в присутності державних діячів, депутатів Верховної Ради України, керівників провідних підприємств України, представників громадських організацій та засобів масової інформації.
Видання дублікатів « Золотої пекторалі»
При втраті « Золотої пекторалі» зберігається статус нагородженого, а дублікати видаються в випадках коли втрата або псування сталося за дії непоборної сили.
Порядок зберігання еталону відзнаки « Золота пектораль»
Еталон відзнаки « Золотої пекторалі» зберігається в Президії Асамблеї ділових кіл .
Еталон відзнаки « Золотої пекторалі» може бути переданий музейним установам України та іноземних держав для тимчасової експозиції. Порядок передачі, зобов’язання сторін, терміни експонування та інші умови визначаються окремими угодами.