Орден "Золотий хрест честі і звитяги "Лицар Вітчизни" трьох ступенів

1. Комплект нагороди

- лицарський хрест на підвісці, оздоблений емаллю і золотом 999 проби з зображенням лицаря, двох перехрещених мечів та лаврового вінка;
- диплом іменний з зображенням орденів трьох ступенів, прикрашений тисненням золотом в рамі формату А3;
- лицарська шабля - натуральна шабля зразка 1920 року з ножнами та підвіскою, на лезі якої викарбовано прізвище, ім'я та по-батькові лауреата, на іншій стороні викарбовано „Лицарський легіон України" та рік нагородження;
- футляр для ордена, іменне посвідчення.

2. Протокольні почесті

- орден «Золотий хрест честі і звитяги «Лицар Вітчизни» належить до категорії найвищих суспільних орденів України і вручається з відповідними протокольними почестями під Державним прапором України з озброєною військовою Почесною вартою, генералом та вищими офіцерами Збройних сил України традиційно в супроводі окремого батальйону почесної варти Міністерства внутрішніх справ України;
- протокольна пам'ятна фото-відеозйомка.

3. Порядок отримання нагороди

При оголошенні прізвища, лауреат виходить під стрий почесної варти, стає на коліно перед державним прапором (лівим плечем до строю і прапора, обличчям до генерала що вручає нагороду), цілує прапор і залишається стояти на коліні до завершення процедури посвячення в Лицарський легіон. Підходить генерал і шаблею виконує посвяту в Лицарський легіон України після цього лауреат цілує лезо шаблі, піднімається і отримує орден, диплом, квіти). В ході процедури зачитуються заслуги лауреата та представляється підприємство.
 

4. Рекламно-іміджеві послуги

Нагородження супроводжується комплексом рекламно-іміджевих послуг:
- Представлення керівника та підприємства на офіційній церемонії нагородження,
- Виробництво відеофільму по урочистій церемонії нагородження з сюжетом нагородження про кожного лауреата.(DVD),
- За бажанням можливе розміщення рекламного фрагменту про продукцію чи послуги підприємства в відеофільмі,
- Виготовлення фотознімків з процедури нагородження,
- Надання інформації про підприємство учасникам заходу,
- Запрошення на урочисту церемонію нагородження на 1супроводжуючу особу,
- Участь в офіційному прийомі на честь лауреатів,
- Надання права на рекомендації достойних керівників партнерських організацій для відзначення суспільними орденами.

5. Порядок оформлення документів

- Лауреатом заповнюється нагородна анкета.
- У встановленому порядку складається договір про надання презентаційно-іміджевих послуг.
- Вартість послуг обговорюється безпосередньо з керівником підприємства, або з призначеною ним відповідальною особою.
- Після виконання сторонами своїх зобов'язань, підписуються акти виконаних робіт.


СТАТУТ СУСПІЛЬНОГО ОРДЕНА «ЛИЦАР ВІТЧИЗНИ»

1. Загальні положення

1.1. Суспільний орден „Лицар Вітчизни" заснований міжнародною громадською організацією «Асамблея ділових кіл» (м. Київ, Україна) з метою відзначення видатних особистостей, заслуги яких перед Вітчизною є свідченням високого патріотизму та громадянської свідомості - вшанування гідних творців добра та справедливості, що живуть і працюють на основі загальнолюдських чеснот, що відображенні в традиційному Лицарському кодексі, адже саме походження лицарських орденів з давнини було нерозривно пов'язано з вимогами дотримання й утвердження цих чеснот:
- Мужність - твій привілей.
- Честь та незалежність Вітчизни борони своїм життям.
- Основа твоїх справ - честь і добре ім'я .
- Будь благородним і милосердним.
- Ні словом, ні ділом не завдавай нікому незаслуженної шкоди чи зневаги.
- Твоя обіцянка - твердіша сталі.
- Краще чесно померти, ніж ганебно жити.
1.2. Орден "Лицар Вітчизни" вручається Президією Асамблеї ділових кіл як потужний моральний стимул для формування справжніх гармонійно розвинених особистостей на традиціях лицарства з високим рівнем свідомості, культури й духовності, загальносвітньої та фахової підготовки, чия виробнича, наукова і творча діяльність та військова доблесть примножують і звеличують національний і міжнародний авторитет Вітчизни.
1.3. Присудження почесного звання з врученням ордена „Лицар Вітчизни" здійснюється згідно з рішенням Науково-Експертної Ради Асамблеї ділових кіл.

2. Порядок представлення до нагороди

2.1. Подання щодо висунення кандидатів на здобуття почесного звання „Лицар Вітчизни" направляється в Науково-Експертну Раду Асамблеї ділових кіл з доданням таких матеріалів:
- анкета претендента (за встановленим зразком);
- відомості, що характеризують лідируючі позиції претендента в його сфері діяльності з перерахуванням конкретних соціально-економічних вітчизняних або міжнародних проектів і програм;
- рекомендаціні листи (від держадміністрації, ділових партнерів, громадських організацій) завірені печаткою і підписом керівника організації, яка представляє претендента;
- два кольорові фото (4х6 см).
2.2. Рішення Науково-експертної Ради Асамблеї ділових кіл про нагородження орденом „Лицар Вітчизни" здійснюється при наявності однієї з нижченаведених підстав:
- За заслуги перед суспільством;
- За видатний внесок у відродження і зміцнення української державності;
- За мужність, виявлену в складних обставинах, пов`язаних із захистом національних інтересів;
- За активну зовнішньополітичну і миротворчу діяльність, утвердження міжнародного авторитету Української держави, сприяння її інтеграції в світове співтовариство;
- За вагому благодійницьку діяльність;
- За визначні заслуги в становленні демократії та верховенства права, зміцненні законності й громадського порядку;
- За вагомі досягнення в розвитку вітчизняної економіки і науки, в організації ефективного конкурентоспроможного виробництва, підвищення добробуту народу.
2.3. Право висунення кандидатів на здобуття почесного звання „Лицар Вітчизни" надається органам державного управління, громадським організаціям, підприємствам - лідерам у своїй сфері діяльності, а також авторитетним політичним і громадським діячам. Пропозиції щодо нагородження можуть також вносити місцеві органи виконавчої влади та лауреати почесного звання «Лицар Вітчизни».
2.4. В окремих випадках рішення про присудження претенденту суспільного ордена „Лицар Вітчизни" може бути прийняте безпосередньо Президією Асамблеї ділових кіл.
2.5. В випадках здійснення лауреатом вчинку який трактується як героїчний або за особливі заслуги, відповідна особа одноразово може бути нагороджена повним комплектом ордена «Лицар Вітчизни».
2.6 Особи які почергово або одноразово нагороджені трьома орденами титулуються ─ Повний кавалер «Золотого хреста честі і звитяги «Лицар Вітчизни» .

3. Порядок вручення суспільного ордена „Лицар Вітчизни"

3.1. Вручення ордена „Лицар Вітчизни" здійснює Президія Асамблеї ділових кіл в столиці України м. Києві під час урочистої церемонії з відповідними почестями лицарського церемоніального протоколу в присутності державних діячів, депутатів Верховної Ради України, керівників провідних підприємств України, представників громадських організацій та засобів масової інформації.

4. Як носити орден „Лицар Вітчизни"

4.1. Орден „Лицар Вітчизни" носять на грудях, зліва після урядових нагород під час загальнодержавних та народних свят, міжнародних та всеукраїнських конгресів, форумів, зїздів та урочистих засідань.
4.2. В інших випадках носиться орденська стрічка на планці.

5. Видання дублікатів атрибутів ордена „Лицар Вітчизни"

5.1. При втраті атрибутів ордена "Лицар Вітчизни" зберігається статус нагородженого, а дублікати видаються в випадках коли втрата або псування сталося за дії непоборної сили.

6. Порядок зберігання еталону ордена „Лицар Вітчизни"

6.1. Еталон ордена „Лицар Вітчизни" зберігається в Президії Асамблеї ділових кіл .
6.2. Еталон ордена „Лицар Вітчизни" може бути переданий музейним установам України та іноземних держав для тимчасової експозиції. Порядок передачі, зобов'язання сторін, терміни експонування та інші умови визначаються окремою угодою.

7. Формат атрибутів суспільного ордена „Лицар Вітчизни"

• Нагрудний орден "Лицар Вітчизни" (розмір знака 50Х50 мм), виконаний в формі лицарського хреста з перехрещеними мечами, оздобленого золотом 999,9 проби з об'ємно виконаними накладним посрібленим вінком та позолоченою статуеткою древнього воїна-лицаря в центрі. Підвіска гаптована стрічка біло-синього-жовтого кольору. На зворотній стороні ордена напис "Вітчизна. Честь. Звитяга".
• Повний комплект нагороди «Лицар Вітчизни» складається з трьох орденів, що вручаються з слідуючими атрибутами:
1-й орден - Хрест оздоблений емалями, срібним вінком, золотими мечами. Іменний позолочений диплом. Іменна лицарська шабля.
2-й орден - хрест оздоблений золотом, срібним вінком, золотими мечами, іменний позолочений диплом, іменна лицарська шабля.
3-й орден - хрест оздоблений кришталем, золотим вінком, золотими мечами, іменний диплом.
• Лицарська іменна шабля, зразка XX століття. На одній стороні леза шаблі викарбовано прізвище, ім'я та по-батькові лауреата, на іншій стороні напис «Лицарський легіон України» та рік вручення нагороди.
• Іменний диплом формату А3 в заскляній рамі з зображенням орденів та відповідним текстом.
• Іменне посвідчення (орденська книжка).