«ОРДЕН ЗОЛОТОГО ТРІУМФАЛЬНОГО СОКОЛА»

Орден заснований на честь сучасних українських лицарів, які своїми особистими досягненнями та перемогами, своєю мужністю та незламністю духу, благородними вчинками, здійсненими для честі, незалежності і блага України, - заслуговують особливої відзнаки від українського суспільства.
Переважне право на відзначення «Орденом золотого тріумфального сокола» мають громадяни удостоєні почесного звання «Лицар Вітчизни» та нагороджені орденом «Золотий хрест честі і звитяги «Лицар Вітчизни».

«Орден золотого тріумфального сокола» належить до категорії найвищих суспільних нагород України.

Загальний вигляд нагороди

Основою ордена є восьмикутна багатопроменева рельєфна зірка, де промені являються символами слави і високодостойних справ та вчинків зроблених лауреатом. Центральна композиція ордена складається з уніфікованого зображення державного герба України профільно накладеного на зображення сокола і символізує силу та велич нашої держави, а також соколину відвагу та мужність їі лицарів. Центральна композиція підкреслена лавровими гілками з двома перехрещеними мечами, що символізують високу честь та пошану до нагородженого. Чотири маленькі лицарські хрести, що розміщенні по вертикальній та горизонтальній координатах на краях зірки, символізують орден як священний.
В комплект нагороди входить: орден з іменним посвідченням.

Протокольні почесті:
- орден вручається з відповідними протокольними почестями під Державним прапором України з озброєною військовою Почесною вартою, генералами або чинами вищого офіцерського складу Збройних сил України традиційно в супроводі одного з кращих заслужених академічних колективів України: Національного президентського оркестру України Міністерства оборони України, Заслуженого академічного ансамблю пісні і танцю Збройних сил України, Державного заслуженого академічного народного хору України, ім. Г. Верьовки;
- протокольна фото-відеозйомка з наданням лауреату пам'ятних матеріалів.