Орден «Золотий хрест честі і звитяги «Лицар Вітчизни»
ОРДЕН «ЗОЛОТИЙ ХРЕСТ ЧЕСТІ І ЗВИТЯГИ «ЛИЦАР ВІТЧИЗНИ»
«ЛИЦАР ВІТЧИЗНИ»
- Загальні положення
- Суспільний орден „Лицар Вітчизни” заснований міжнародною громадською організацією «Асамблея ділових кіл» (м. Київ, Україна) з метою відзначення видатних особистостей, заслуги яких перед Вітчизною є свідченням високого патріотизму та громадянської свідомості- вшанування гідних творців добра та справедливості, що живуть і працюють на основі загальнолюдських чеснот, що відображенні в традиційному Лицарському кодексі, адже саме походження лицарських орденів з давнини було нерозривно пов’язано з вимогами дотримання й утвердження цих чеснот:
- Честь та незалежність Вітчизни борони своїм життям.
- Основа твоїх справ – честь і добре ім’я .
- Будь благородним і милосердним.
- Ні словом, ні ділом не завдавай нікому незаслуженної шкоди чи зневаги.
- Твоя обіцянка – твердіша сталі.
- Краще чесно померти, ніж ганебно жити.
- Орден “Лицар Вітчизни” вручається Президією Асамблеї ділових кіл як потужний моральний стимул для формування справжніх гармонійно розвинених особистостей на традиціях лицарства з високим рівнем свідомості, культури й духовності, загальносвітньої та фахової підготовки, чия виробнича, наукова і творча діяльність та військова доблесть примножують і звеличують національний і міжнародний авторитет Вітчизни.
- Присудження почесного звання з врученням ордена „Лицар Вітчизни” здійснюється згідно з рішенням Науково-Експертної Ради Асамблеї ділових кіл.
- Порядок представлення до нагороди
- Подання щодо висунення кандидатів на здобуття почесного звання „Лицар Вітчизни” направляється в Науково-Експертну Раду Асамблеї ділових кіл з доданням таких матеріалів:
- анкета претендента (за встановленим зразком);
- відомості, що характеризують лідируючі позиції претендента в його сфері діяльності з перерахуванням конкретних соціально-економічних вітчизняних або міжнародних проектів і програм;
- рекомендаціні листи (від держадміністрації, ділових партнерів, громадських організацій) завірені печаткою і підписом керівника організації, яка представляє претендента;
- два кольорові фото (4х6 см).
- Рішення Науково-експертної Ради Асамблеї ділових кіл про нагородження орденом „Лицар Вітчизни” здійснюється при наявності однієї з нижченаведених підстав:
- За заслуги перед суспільством;
- За видатний внесок у відродження і зміцнення української державності;
- За мужність, виявлену в складних обставинах, пов`язаних із захистом національних інтересів;
- За активну зовнішньополітичну і миротворчу діяльність, утвердження міжнародного авторитету Української держави, сприяння її інтеграції в світове співтовариство;
- За вагому благодійницьку діяльність;
- За визначні заслуги в становленні демократії та верховенства права, зміцненні законності й громадського порядку;
- За вагомі досягнення в розвитку вітчизняної економіки і науки, в організації ефективного конкурентоспроможного виробництва, підвищення добробуту народу.
- Право висунення кандидатів на здобуття почесного звання „Лицар Вітчизни” надається органам державного управління, громадським організаціям, підприємствам – лідерам у своїй сфері діяльності, а також авторитетним політичним і громадським діячам. Пропозиції щодо нагородження можуть також вносити місцеві органи виконавчої влади та лауреати почесного звання «Лицар Вітчизни».
- В окремих випадках рішення про присудження претенденту почесного зання „Лицар Вітчизни” з врученням ордена “Лицар Вітчизни” може бути прийняте безпосередньо Президією Асамблеї ділових кіл.
- Порядок вручення суспільного ордена „Лицар Вітчизни”
- Вручення ордена „Лицар Вітчизни” здійснює Президія Асамблеї ділових кіл в столиці України м. Києві під час урочистої церемонії з відповідними почестями лицарського церемоніального протоколу в присутності державних діячів, депутатів Верховної Ради України, керівників провідних підприємств України, представників громадських організацій та засобів масової інформації.
- Як носити орден „Лицар Вітчизни”
- Орден „Лицар Вітчизни” носять на грудях, зліва після урядових нагород під час загальнодержавних та народних свят, міжнародних та всеукраїнських конгресів, форумів, зїздів та урочистих засідань.
- В інших випадках носиться орденська стрічка на планці.
- Видання дублікатів атрибутів
ордена „Лицар Вітчизни”
- При втраті атрибутів ордена “Лицар Вітчизни” зберігається статус нагородженого, а дублікати видаються в випадках коли втрата або псування сталося за дії непоборної сили.
- Порядок зберігання еталону
ордена „Лицар Вітчизни”
- Еталон ордена „Лицар Вітчизни” зберігається в Президії Асамблеї ділових кіл .
- Еталон ордена „Лицар Вітчизни” може бути переданий музейним установам України та іноземних держав для тимчасової експозиції. Порядок передачі, зобов’язання сторін, терміни експонування та інші умови визначаються окремою угодою.
- Формат атрибутів почесної суспільного ордена „Лицар Вітчизни”
- Нагрудний орден “Лицар Вітчизни” (розмір знаку 50Х50 мм), виконаний в формі лицарського хреста з перехрещеннимми мечами, оздобленого золотом 999,9 проби та дорогоцінними емалями з об’ємно виконаними накладним посрібленим вінком та позолоченою статуеткою древнього воїна-лицаря в центрі. Підвіска- гаптована стрічка біло-синього-жовтого кольору. На звортній стороні ордена напис “Вітизна. Честь. Звитяга”. Футляр ордена виконано з скла і металу срібно-білого кольору, всередені прикрашений стрічкою з написом «Лицарський легіон України».
- Лицарська іменна шабля, зразка XX століття. На одній стороні леза шаблі викарбовано прізвище, ім’я та по-батькові лауреата, на іншій стороні напис «Лицарський легіон України» та рік вручення нагороди.
- Іменний диплом виготовлений на високоякісній дерев’яній полірованій основі з металевим листом, покритим шаром золота 999,9 проби із зображенням ордена “Лицар Вітчизни” та відповідним текстом.
- Іменне посвідчення (орденська книжка).
Генеральний директор
Асамблеї ділових кіл Саввов А.І.
Голова військово-геральдичної служби України Воронцов В.Г.
«Золотий хрест честі і звитяги «Лицар Вітчизни».
- Комплект нагороди:
— лицарський хрест на підвісці, оздоблений емаллю і золотом 999 проби з зображенням лицаря, двох перехрещених мечів та лаврового вінка;
— диплом — металевий, на якому викарбовано прізвище, ім’я та по батькові лауреата і за що вручається нагорода;
— лицарська шабля – натуральна шабля зразка 1920 року з ножнами та підвіскою, на лезі якої викарбовано прізвище, ім’я та по-батькові лауреата, на іншій стороні викарбовано „Лицарський легіон України” та рік нагородження;
— нагрудний знак у вигляді бойового щита та королівської корони, оздоблений золотом.
- Протокольні почесті:
— орден «Золотий хрест честі і звитяги «Лицар Вітчизни» належить до категорії найвищих суспільних орденів України і вручається з відповідними протокольними почестями під Державним прапором України з озброєною військовою Почесною вартою, генералом та вищими офіцерами Збройних сил України традиційно в супроводі окремого батальйону почесної варти Міністерства внутрішніх справ України;
— протокольна пам’ятна фото-відеозйомка.
- Порядок отримання нагороди:
При оголошенні прізвища, лауреат виходить під стрий почесної варти, стає на коліно перед державним прапором (лівим плечем до строю і прапора, обличчям до генерала що вручає нагороду), цілує прапор і залишається стояти на коліні до завершення процедури посвячення в Лицарський легіон. Підходить генерал і шаблею виконує посвяту в Лицарський легіон України після цього лауреат цілує лезо шаблі, піднімається і отримує орден, диплом, знак, квіти). В ході процедури зачитуються заслуги лауреата та представляється підприємство.
- Рекламно-іміджеві послуги.
Нагородження супроводжується комплексом рекламно-іміджевих послуг:
— Представлення керівника та підприємства на офіційній церемонії нагородження,
— Публікація статті та фотографій про лауреата та підприємство в елітній презентаційній книзі «Лауреати нагород 2010року»,
— Виробництво відеофільму по урочистій церемонії нагородження з сюжетом нагородження про кожного лауреата.(DVD),
— За бажанням можливе розміщення рекламного фрагменту про продукцію чи послуги підприємства в відеофільмі,
— Виготовлення фотознімків з процедури нагородження,
— Надання інформації про підприємство учасникам заходу,
— Запрошення на урочисту церемонію нагородження на 1супроводжуючу особу,
— Участь в офіційному прийомі на честь лауреатів,
— Надання права на рекомендації достойних керівників партнерських організацій для відзначення суспільними орденами.
- ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ:
— Лауреатом заповнюється нагородна анкета.
— У встановленому порядку складається договір про надання інформаційно-іміджевих послуг.
— Вартість послуг обговорюється безпосередньо з керівником підприємства, або з призначеною ним відповідальною особою.
— Після виконання сторонами своїх зобов’язань, підписуються акти виконаних робіт.